Dochodzenie należności

Powszechnym zjawiskiem związanym z działalnością gospodarczą jest powstawanie zaległości płatniczych. Jego istota nie jest jednorodna. Nie zawsze zaległość oznacza, że dłużnik popadł w tarapaty finansowe. Ale też – niestety – rosnące saldo zadłużenia u stałego kontrahenta z reguły oznacza kłopoty.

W każdej sytuacji, gdy dłużnik nie płaci w terminie swoich zobowiązań proponujemy fachową pomoc przy ich windykacji. Wykonany niezbędne czynności zarówno na etapie przedsądowym, skierujemy powództwo do Sądu, zastąpimy naszego mocodawcę w procesie, skierujemy tytuł wykonawczy do komornika. W wypadku jakichkolwiek problemów windykacyjnych zainteresujemy sprawą wyspecjalizowaną i solidną firmą windykacyjną i pomożemy w wynegocjowaniu uczciwych warunków jej zaangażowania.

Przede wszystkim jednak, szczególnie gdy chodzi o naszego stałego klienta, pomożemy uniknąć‡ sytuacji niekontrolowanego narastania nieściągalnych lub trudnych wierzytelności. We współpracy ze służbami rachunkowymi poprowadzimy monitoring rozliczeń„ z kontrahentami w taki sposób, aby wszelkie zagrożenia identyfikować już na etapie ich powstawania. Wychodzimy bowiem z medycznego założenia, ze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Równocześnie, w sytuacjach braku możliwości windykacji należności, oferujemy zastępstwo procesowe w toku sądowego dochodzenia należności oraz zastępstwo w toku egzekucji komorniczej.

Zadzwoń i umów się na spotkanie
48 377 80 30