Blog

Kurator w postępowaniu cywilnym

Dziś porozmawiamy krótko o instytucji kuratora w postępowaniu cywilnym. Postaram się wyjaśnić jakie są przesłanki ustanowienia kuratora oraz jak sporządzić wniosek o jego ustanowienie.

Read More

Odpowiedzialność za stan dróg publicznych

Na pewno każdy z nas nie raz był świadkiem, a może i uczestnikiem kolizji spowodowanej wystąpieniem rozlanej plamy oleju lub innej substancji na drodze publicznej. Do takiego rodzaju wypadków na polskich drogach dochodzi bardzo często.

Read More

Hejt i jego konsekwencje

Dziś poruszę temat bardzo na czasie. Pewnie każdy z Was słyszał już słowo 'hejt’ [ang. hate] i z pewnością kojarzy się Wam ono z działalnością w mediach społecznościowych i w internecie w ogóle. Czym jest zjawisko hejtu i czy jest ono zupełnie bezkarne mimo 'anonimowości’ autora? Zacznijmy od początku.

Read More

Konsumenckie uproszczone postępowanie upadłościowe

Od 24 marca 2020 r. wprowadzone zostało tzw. konsumenckie uproszczone postępowanie upadłościowe. Dzisiaj przyjrzymy się tej instytucji i krok po kroku pokażemy jak wygląda uproszczona forma postępowania upadłościowego skierowanego do konsumentów.

Read More

RYNEK DEWELOPERSKI – OBALAMY MITY

W ostatnim czasie obserwowana była prawdziwa hossa na rynku nieruchomości. Warto jednak doprecyzować, że największą popularnością cieszyły się cztery kąty oferowane na rynku pierwotnym. Ze względu na fakt, że temat ten z pewnością jest bliski wielu osobom, a może nawet Tobie, pragniemy obalić kilka mitów, które są często powielane wśród nabywców mieszkań na rynku deweloperskim.

Read More

Zadzwoń i umów się na spotkanie
48 377 80 30